Zajímavá města v JAR

JAR - Kapské Město - Stolová horaKromě úchvatné a jedinečné přírody se Jihoafrická republika může pochlubit řadou zajímavých měst, které rozhodně stojí za návštěvu.

Kapské Město je situováno do malebné krajiny, která je z jedné strany ohraničena Atlantikem, z druhé Stolovou horou. Kromě samotného města sem turisty láká především legendární výběžek pevniny, tzv. mys Dobré naděje, který roku 1488 jako první Evropan obeplul slavný mořeplavec Bartolomeo Dias. Nedaleko města se nachází menší ostrůvek Robben Island, kde stojí věznice, ve které byl kdysi vězněn Nelson Mandela, pozdější prezident Jihoafrické republiky a nositel Nobelovy ceny míru. Tento ostrůvek je zapsán na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Na pláži Boulders Beach, která patří mezi nejznámější na světě, pak při opalování můžete pozorovat tučňáky.

Město Bloemfontein se zas proslavilo jako rodiště jednoho z nejznámějších světových spisovatelů. Roku 1892 se zde narodil J.R.R. Tolkien, autor slavné trilogie Pán prstenů. Dalším významným městem je Durban, kde se nachází jeden z nejrušnějších přístavů na celém africkém kontinentě. K návštěvě zde vybízí například KwaZulu Natal National Parks, krokodýlí farma, nebo botanická zahrada.

Přestože nepatří mezi hlavní města Jihoafrické republiky, je Johannesburg jedním z nejvýznamnějších měst, které byste během své dovolené v JAR měli rozhodně zařadit do seznamu míst, která musíte navštívit. Jedná se o jedno z nejdůležitějších ekonomických center v zemi. K místům, která ve městě stojí za návštěvu, určitě patří mrakodrap Carlton Centre.

Prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů do Jihoafrické republiky!

Johannesburg žije kulturou. Najdete zde mnoho výstavních sálů i muzeí, nachází se zde i největší africká galerie. Jedním z nejvýznamnějších muzeí je Muzeum apartheidu, kde se o tomto temném období dovíte veškeré informace. Navštívit zde můžete Muzeum výtvarného umění nebo Muzeum Nelsona Mandely. Vydat se můžete i za město. Nedaleko se nachází například komplex vápencových jeskyní jménem Cradle of Humankind, který je zapsaný v seznamu UNESCO.

© Copyright 2024 | Jihoafrická republika | www.jihoafrickarepublika.cz
Provozuje: MFÁčko