Letenky do JAR

JAR - letištěLetecky se z České republiky do JAR dostanete za 10 až 12 hodin. Zarezervovat si letenku můžete od 20 000 Kč. Pokud ale nenecháte její koupi až na poslední chvíli, můžete narazit například na různé slevy a akce, takže za letenku můžete ještě ušetřit.

To, že je Jihoafrická republika jednou z nejvíce rozvinutých afrických zemí dokazuje i množství leteckých spojení. Na celém území JAR se nachází množství větších či menších letišť, důležitá jsou ale jen dvě. Jedním z nich je letiště OR Tambo nacházející se nedaleko města Johannesburg. Jedná se o nejvyužívanější letiště v zemi, které spojuje JAR s nejdůležitějšími letišti po celém světě.

Druhým významným letištěm je Cape Town International Airport, které je vzdálené od Kapského Města asi 20 km východním směrem. Toto letiště disponuje veškerými službami, takže zde naleznete banky i směnárny, poštu, obchody s různým zbožím, restaurace, ale také půjčovny aut. Pokud se rozhodnete přepravit se z letiště do města taxíkem, musíte počítat s tím, že taxikáři si od 23. hod. počítají příplatek. Z letiště se do města můžete dostat také bezplatným autobusem, který ovšem jezdí jen k některým hotelům. Do města se pak dostanete během půl hodiny.

Jedno letiště se nachází také blízko města Bloemfontein. Letiště Bloemfontein International se nachází pouze 10 km od centra města, takže cesta u letiště vám zabere jen asi 15 minut. Do města se můžete dostat jednak autobusem, jednak taxíkem. Pokud letíte do oblasti, kde se nachází město Port Elizabeth, s největší pravděpodobností přistanete na letišti Port Elizabeth Internation, které se nachází asi 25 km od města. Dopravit se z letiště do města vám pak autobusem zabere asi 30 minut.

Letiště Durban International je dalším letištěm, kam může váš let mířit. Od města je toto letiště vzdálené 16 km, takže vám doprava do města zabere asi 20 minut. Autobusy do centra odjíždějí od vnitrostátních i mezinárodních terminálů.

© Copyright 2024 | Jihoafrická republika | www.jihoafrickarepublika.cz
Provozuje: MFÁčko