Památky v Barceloně

JAR - Pretoria - Union BuildingsPřestože má Jihoafrická republika celkem 3 hlavní města, za to nejhlavnější je považována Pretoria. Jedná se o jedno z největších měst v Jihoafrické republice, ve kterém žije největší počet obyvatel. Společně s menšími okolními městy pak tvoří oblast City of Tshwane. Toto město bylo založeno Marthinem Pretoriem, který město pojmenoval po svém otci. Došlo k tomu roku 1855, ale status města mu byl přiznám až v říjnu 1931. Za hlavní město pak bylo zvoleno v roce 1961.

Město Pretoria se nachází v severovýchodní části země. Rozkládá se v teplém a dobře krytém úrodném údolí, a je obklopeno kopci z Magaliesbergého pásma.

Pretorii se také někdy přezdívá „Jacaranda City“. Tento název získalo díky stromu jacaranda mimosifolia, který je v tomto městě hodně rozšířený. Na podzim pak tyto stromy zahalí celé město svými květy do fialového hávu.

Nejdůležitějším náměstím v Pretorii je Church Square, na kterém byl postaven první kostel ve městě. Ten ale bohužel roku 1882 lehl popelem. V dnešní době si na náměstí můžete prohlédnout například starou budovu parlamentu, tzv. Ou Raadsaal, která pochází z konce 19. století nebo Justiční palác. Náměstí dále zdobí také velká bronzová socha búrského politika Paula Krugera, která je situována do středu náměstí.

Vyberte si z nabídky zájezdů do Jihoafrické republiky!

Nedaleko tohoto hlavního náměstí se nachází politicky nejvýznamnější budovy v celé Jihoafrické republice. Jedná se o Union Buildings, které v současné době slouží jako sídlo vlády a prezidenta. Dominantou města, která je viditelná z několika míst, je Voortrekker Monument. Pokud vás historické budovy omrzí, může si zajít odpočinout do místní zoologické zahrady, které je největší v celé Jihoafrické republice. Úžasným zážitkem je také návštěva místní botanické zahrady, ve které se nachází okolo 6 000 vzácných rostlin. Pro turisty je také zajímavé Národní muzeum.

© Copyright 2024 | Jihoafrická republika | www.jihoafrickarepublika.cz
Provozuje: MFÁčko